Minden vendégünknek elmondjuk a lézeres szőrtelenítés konzultáció során, hogy mi a helyzet a számokkal, miért kell kivárni két kezelés között a 6-8 hetet. Miért nem lehet egy alkalommal levillantani és elpusztítani az összes szőrszálat? Most te is megtudhatod.
A válasz mindkét kérdésre az, hogy a szőrszálaknak, ahogyan a hajszálaknak is, három növekedési fázisa van. Jelen pillanatban is van olyan szőrszálad, ami aktív, vagyis anagén fázisban van, van olyan, ami katagén, vagyis átmeneti fázisban (amikor már a szőrszál kezd kilökődni természetes úton), és van telogén fázisban lévő szőrszál is, ami a nyugalmi fázis.
Melyik növekedési fázisban lévő szőrszálat lehet kezelni?
A lézeres szőrtelenítésnél csak az anagén fázisban lévő szőrszálakkal tudunk dolgozni, ugyanis akkor kapcsolódik a szőrszál a szőrtüszőhöz leginkább a papillákon keresztül, valamint
ekkor termeli a melanint, amiben el tud nyelődni a lézer fénye.
Az, hogy jelen pillanatban hány szálad van anagén fázisban, testtájanként változó, de lássuk a legkedveltebbeket:
- Hónalj: 30%
- Kar: 20%
- Intim: 30%
- Lábszár: 20%
Mellkas: 30%
Ez magyarázza, hogy miért kell több alkalom lézeres szőrtelenítés ahhoz, hogy elérjük egy testrészen a kívánt 90-100%-ot. Első alkalommal ideálisan levillantjuk az első 20%-ot , második alkalommal pedig a következő 20%-ot, ami akkorra kerül anagén fázisba. És így tovább.
Ahhoz, hogy ez bekövetkezzen, tehát a többi szőrszálad is anagén fázisba kerüljön, és tudjunk haladni a cél felé, meg kell várni a 6-8 hetet, nem érdemes siettetni ezt a folyamatot, ugyanis ha hamarabb villantjuk le a területet, akkor a már egyszer kezelt szőrszálakat fogjuk újra roncsolni. Előfordulhat az is, főleg hónaljnál tapasztalható, hogy kb. a harmadik kezelés után jelentősen lelassul a szőr növekedése, ilyenkor a vendég és a kezelő őszinte kommunikációval megegyezhetnek, hogy nem 6 hetet várnak a következő alkalommal, hanem például 8 hetet.
Akkor mégis hány alkalom szükséges?
A kívánt cél eléréséhez átlagosan 8 alkalmat szükséges, de ez nagyon sok mindentől függ, pl.: szőrszál színe, szőr vastagsága, bőr színe, esetleges fellépő hormon változások (nőknél különböző életciklusok) stb…